Ağız Sağlığı Çocuk Ağız Sağlığı

Süt dişleri, daimi dişlerin öncüleridir. Kalıcı dişlerin sağlıklı olarak çıkmalarını sağlamaları ve sürülecekleri yolu belirleyici özellikleri nedeniyle son derece önemlidirler. Bu nedenle geçici olduklarını düşünerek süt dişlerindeki sorunları gözardı etmek çok yanlıştır. Unutulmamalıdır ki, süt dişlerindeki tahribat, gelecekteki diş sağlığını da etkileyecektir. Küçük yaştan itibaren diş sağlığının önemini çocuklarınıza öğretmek sizin ana-babalık görevlerinizdendir.

15 Oca, 2019

Diş Beyazlatma

Beyazlatma kalıcı bir işlemdir. Ancak aşırı sigara kahve ve çay tüketenlerde zamanla renk -20 geriye dönebilir. Genellikle beyazlatma yaptıran hasta 6 aylık periyotlarla kontrol edilir. Diş temizliği konusunda yönlendirilir.Genellikle tek seferlik bir işlem ile beyazlatma pekiştirilir.

Devamını Oku
17 Oca, 2019

Diş Çekimi

Çekim boşluğunun yerine, duruma göre, köprü, protez ya da implant uygulanmalıdır. Diş eksikliği sindirim bozukluklarına yol açabileceği gibi, çekilen dişe komşu olan dişlerde konum bozuklukları (eğilme, devrilme vb.) ve buna bağlı olarak çiğneme sorunları da oluşabilir.

Devamını Oku
23 Oca, 2019

Çocuklar İçin Diş Hijyeni

Çocuklarda Diş Hijyeni, çocuğun diş fırçası, yaşına ve ağız büyüklüğüne uygun olmalıdır. Sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce, sadece üçer dakikalık etkili bir fırçalama işlemi yeterlidir. Her iyi alışkanlık gibi diş fırçalama alışkanlığı da çocukluk döneminde kazanılacaktır.

Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir