Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerinizin görünüşlerini iyileştirmek için uzman diş hekimleri tarafından uygulanan beyazlatma işlemidir. Diyet ve yaşam tarzı dahil olmak üzere birçok faktör zamanla dişlerde renk bozulmasına neden olabilir. Tedavi, gülüşünüzü gençleştiren ve güveninizi artırabilen ağrısız bir işlemdir.

Hastalarımızın çoğunun diş beyazlatmaya ihtiyacı vardır. Tedavi işlemi için yapılan ziyaret, dişlerinizi ortalama 5-8 tonluk hale getirme yeteneğine sahip 45 ila 60 dakikalık bir prosedürden oluşmaktadır.

Diş yüzeylerini çıkartmadan uygulanan diş beyazlatma yöntemi ile doğal renginin aydınlatılmasının pek çok etkili yönü vardır. Renk değişimleri tam olarak tamamlanmaz ancak var olan gölge aydınlatılabilir. Dişlerin neden beyazlatılması gerektiği konusunda birkaç neden sayılabilir. Herkes için bu durum her ne kadar farklı olsa da ten ve saç rengimizin değiştirilebildiği gibi dişlerimizin renginde de değişim yapılabilir. Az da olsa bazı insanlar parlak dişlere sahiptir. Ancak yaş ilerledikçe dişlerimiz de renklenme meydana gelir.

Diş yüzeylerinde çay, kırmızı şarap, kahve, sigara ve frenk üzümü gibi yiyecek ve içecekler lekelenme yapabilir. Ayrıca bazı insanlarda kullanmış olduğu antibiyotiklerin veya lekelerin etkisi ile dişlerinde küçük çatlaklar oluşabilir bu da renk değişimlerine neden olur.

Diş Beyazlatma Ne İçerir?

Diş Beyazlatma İşlemi

En yaygın diş beyazlatma yöntemi profesyonel beyazlatma işlemidir. Hekiminiz tedaviye uygun olup olmadığına karar verir ve diğer gelişecek tüm durumların denetimini yapar.

Diş hekimi operasyon sürecinde diş etlerinizi korumak amacı ile bir kalkan ya da jeli diş etlerinize uygular. Sonrasında beyazlatma ürününü dişlerinize uygular. Sonrasında beyazlatma ürünü dişlerinize uygun özel bir tepsi kullanılarak uygulanır.

Uygulanan üründeki aktif bileşen genel olarak karbamid peroksit ya da hidrojen peroksit’tir. Etken maddenin parçalanmasıyla birlikte oksijen dişlerde bulunan emayeye girer ve diş renginiz daha açık hale getirilir.

Diş Beyazlatma İşlem Süresi

Genel olarak toplam tedavi 3-4 hafta içinde yapılmakta. İlk olarak diş hekiminize iki veya üç ziyaret gerçekleştirmeniz gereklidir.

İlk randevunuz da hekiminiz diş koruyucu uygulayarak bunun izlenimini yapacaktır. Diş ekibinin tedaviye başlamasının ardından tedavi süreciniz evde devam edecektir. Tedavi düzenli olarak 2-4 hafta süresince, bir defada 30 dakika ile 1 saat boyunca uygulamak anlamını taşır. Fakat bir kez uygulanmasının ardından sekiz saate kadar etkisi süren yeni ürünler de vardır. Bu da bir hafta gibi tatmin edici bir sürede sonuç alınabileceğinin göstergesidir.

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.